


Årets influensa, Corona eller bara lite förkyld?

Man vet inte riktigt, eller hur?
Det fina med homeopati är att man går på de besvär som upplevs. Det spelar ingen roll vad man har för virus eller var det kom ifrån. Om man t ex har besvär som blöt hosta, torr hosta, ont i halsen eller feber så finns det homeopatiska medel just för detta.
Ett tips är att behandla sina förkylningssymptom så att de inte får fäste i kroppen och kan ställa till med större besvär.
Jag skulle vilja säga att det är viktigare nu än någonsin att se över sin hälsa. Ett starkt immunförsvar är A och O i dessa tider.
För dig som inte vill vistas i miljöer med människor just nu så kan man beställa en onlinekonsultation hos mig (uppge i så fall detta vid bokningen).
KONTAKTA OSS
Baggåkersgatan 6B
431 53 Mölndal
031-27 00 65
info@halsosjalen.se
WEBBOKNING
Här kan du boka en tid via vår ONLINEBOKNING
RECEPTION
Vi är oftast upptagna med behandlingar, men svarar eller lyssnar av telefonsvararen så snart vi får möjlighet.
ÖPPETTIDER
Vi har öppet alla dagar i veckan för att det alltid ska vara lätt att hitta en tid.
DATAPOLICY
För din trygghet är vi öppna med hur vi samlar in och behandlar information som vi sparar om dig hos oss.
Du kan läsa mer om dataskyddsförordningen och vilka rättigheter du har på
Datainspektionens hemsida.
HITTA TILL OSS
Vår mottagning finns i Mölndal och till oss kommer många från Göteborg, Kungsbacka och närområdet, men vi har även mer långväga gäster.
Hälsosjälen
För vägbeskrivning - klicka här
FÖLJ OSS
NYHETSBREV
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration till bästa hälsa.
- vi hjälper dig
till bästa hälsa
- vi hjälper dig till bästa hälsa